ESKİŞEHİR HABERLERİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

AA / Zehra Aydın
09.01.2015 - 18:40Son Güncelleme :

- Eskişehir Valisi Tuna, mesaj yayımladı

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

AA / Zehra Aydın

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Tuna, yayımladığı mesajda, gazeteciliğin bir kamu görevi olduğunu, gazetecinin temel amacının haber ve yorumlarıyla halkı, kamuoyunu bilgilendirmek olduğunu belirtti.

Gazeteciliğin insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü, önemli bir misyon yüklendiğini aktaran Tuna, basın kuruluşları ve basın çalışanlarının görevlerini yaparken hukukun evrensel ilkeleri yanında, basın meslek etiği kuralları ve kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, eleştiri sınırlarını aşmadan, doğru, tarafsız bir şekilde hızlı ve objektif habercilik anlayışıyla yüklendikleri bu misyonu layıkıyla yerine getirerek kamu vicdanını aydınlatacağına inandığını ifade etti.

Gelişen teknolojiyle birlikte toplumların aydınlanmasında basının önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Tuna, şunları kaydetti:

"Günümüzde iletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte artık çok daha farklı boyutlara ulaşan ve toplumların aydınlanmasında, reaksiyon göstermesinde önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, etkileşim içinde ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Mesleğin yıpratıcı ve çok zor şartlarına rağmen, toplumun bilgilenmesi ve aydınlanması için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalışan basın mensuplarımızın haklarının korunması ve daha iyi imkanlara kavuşturulmalarını temenni ediyorum. Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen basın yayın organları içerisindeki bütün çalışanların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, yaşamlarında başarılar dilerim."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı