ÇORUM HABERLERİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

AA / İsmail Çimen
09.01.2015 - 16:14Son Güncelleme :

ÇESOB Başkanı Kılıç: "Halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma işlevlerini yerine getirirken, demokrasinin işleyişinde önemli bir rol üstlenen basın, bu özelliğiyle demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir"

YEREL HABERLER ÇORUM

AA / İsmail Çimen

ÇORUM (AA) - Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Yalçın Kılıç, "Halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma işlevlerini yerine getirirken, demokrasinin işleyişinde önemli bir rol üstlenen basın, bu özelliğiyle demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir" dedi.

Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, kitle iletişim araçlarının kamuoyunu bilgilendirme, yönlendirme, öğretme gibi önemli fonksiyonlarının bulunduğunu ifade ederek, basının, toplumsal gerçekleri öğrenme noktasında en etkili araç olduğunu belirtti.

Yayınladığı haberlerle bir anda binlerce insana ulaşabilen basının, objektif, doğru ve seviyeli olma noktasında önemli bir sorumluluk üstlendiğine dikkati çeken Kılıç, şunları kaydetti:

"Halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma işlevlerini yerine getirirken, demokrasinin işleyişinde önemli bir rol üstlenen basın, bu özelliğiyle demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız bir şekilde halka aksettirmek, basının başlıca görevi iken, doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın doğal hakkıdır."

Mesajında basın çalışanlarının sorunlarına da değinen Kılıç, çalışanların sosyal ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Çorum basınının doğru, güvenilir, objektif ve ilkeli habercilik anlayışı ile de dikkati çektiğini de belirten Yalçın Kılıç, şöyle devam etti:

"İlimiz basınının, teknolojik gelişmeler ışığında sürekli kendisini iyileştirerek, her zaman daha kaliteli hizmet sunma yönünde yarış halinde olduğuna tanık olmaktayız. Yazılı, sözlü ve görüntülü basınımızın ülke gündemini ilgilendiren konu ve olayları yansıtmadaki başarısı övgüyü hak etmektedir. Gündemi etkileyen ve hatta gündem oluşturan bir güç haline gelen medya, ancak doğru amaçlar için kullanıldığı zaman faydalı bir araç olmaktadır. Bu nedenle tüm basınımıza ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri bu önemli kamu hizmeti için teşekkür eder, basınımızın temel taşı olan fikir işçisi arkadaşlarımıza, başarı ve esenlikler dilerim."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çorum haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çorum haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:29
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı