Gündem Haberleri

GÜNDEM

  10 milyonluk vurgun polise takıldı

  A.A
  01 Mayıs 2010 - 11:37Son Güncelleme : 01 Mayıs 2010 - 11:37

  İstanbul'da kurdukları paravan şirketler üzerinden kestikleri faturalarla devleti yaklaşık 10 milyon lira zarara uğrattıkları öne sürülen 2'si kadın 12 kişi gözaltına alındı.

  İstanbul'un Anadolu yakasında piyasaya “naylon fatura” süren bir suç örgütü olduğu yönünde bilgiye ulaşan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, konuyla ilgili fiziki ve teknik takip başlattı. Yaklaşık 3 ay süren takip sonucu 7 ilçede belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda, Hakan E, Mehmet Vedat Y, Ümit G, Kemal A, Raşit K, Ferhat D, Ersoy A, Volkan Ö, Kenan C, Yaşar Ç, Sevil Ö. ve Serpil A. gözaltına alındı.

  Bu kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 63 adet fişek ile çok sayıda sahte fatura ele geçirildi.
  Şüphelilerin, yaklaşık 6 ay önce metal ve plastik sektöründe 7 paravan şirket kurdukları ve bu şirketler adına kestikleri sahte faturalarla devleti yaklaşık 10 milyon lira zarara uğrattıkları öne sürüldü. Polisteki işlemleri tamamlanan 2'si kadın 12 kişi, daha sonra adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı