Gündem Haberleri

  10 milyon YTL'lik boşanma davası

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  22.10.2008 - 11:29 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in tanınmış ailelerinden olan Çamkıran'larda ayrılık rüzgarı esmeye başladı. Seval Çamkıran, 22 yıllık eşi Çamkıran Otomotiv’in sahibi Muzaffer Çamkıran’ın kendisine karşı saygısız ve ilgisiz olduğunu iddia ederek boşanma davası açtı; ayda 40 bin YTL nafaka, 10 milyon YTL de tazminat istedi.

  Davanın ilk duruşmasında hakim, Seval Çamkıran ve 2 çocuğu için aylık 4 bin YTL tedbir nafakası bağladı.

  Seval Çamkıran, Çamkıran Otomotiv’in ortaklarından ve genel müdürü 22 yıllık eşi Muzaffer Çamkıran’dan boşanmak için dava açtı. İzmir 10'uncu Aile Mahkemesi’ndeki dava için avukatı Çiller Çelik aracılığıyla boşanma dilekçesini veren Seval Çamkıran, eşiyle evlendikleri günden beri fikir ayrılığı yaşadıklarını, kendisine karşı saygısız ve ilgisiz olduğunu iddia etti. İki çocuk annesi Seval Çamkıran, eşinin kendisine söz verdiği halde evlendikten sonra destek olmadığını, bu nedenle öğrenim hayatını yarıda kesmek zorunda kaldığını, üniversiteden kaydının silindiğini iddia etti.

  ‘AİLE BABASI OLMADI’

  Eşinin aile birliğini sarsıcı davranışlara, baskılarına, mahçup edici eylemlerine hep sabırla katlandığını öne süren Seval Çamkıran, en son eşinin eşyalarını alarak müşterek oturdukları evi de terk ettiğini belirtti. Seval Çamkıran, eşinin evlilik süresince yaşamının çoğunluğunu dışarda geçirdiğini, evine bağlı bir aile babası olmadığını iddia ettiği dilekçesinde, evliliği süresince bütün kusurlu davranışlarına ailesini korumak adına göz yumduğunu ve düzelmesi umuduyla hep beklediğini, ancak artık evliliklerinin temelinden sarsıldığını, yeniden bir araya gelmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi.

  Seval Çamkıran, evliliği süresince verdiği maddi ve manevi katkılarla eşinin bir otomotiv şirketi sahibi olduğunu belirtip, kocasının şu an üzerinde kayıtlı bulunan menkul ve gayrimenkulleri de yazılı olarak bildirdi. Eşinin varlıklı olduğunu belirten Seval Çamkıran 20 bini kendisi 20 bini iki çocuğu için olmak üzere toplam 40 bin YTL aylık nafaka ile 10 milyon YTL tazminat talep etti.

  ‘KENDİ AİLESİ DE ÇOK ZENGİN’

  Açılan boşanma davasına Avukatı Halil Tükel aracılığıyla yazılı olarak cevap veren Muzaffer Çamkıran ise eşinin iddialarının doğru olmadığını belirtti. Eşinin bu iddiaları karşısında çok büyük bir üzüntü duyduğunu ve bu sözlerin eşine ait olmadığını düşündüğünü söyledi. Muzaffer Çamkıran, ailesini önemseyen bir kişiliğe sahip olduğunu, evden de kendi özgür iradesiyle değil, özveride bulanarak ayrıldığını belirtti. Muzaffer Çamkıran, eşinin istediği nafaka ve tazminatı çok yüksek bulduğunu, Sevam Çamkıran'ın ailesinin de büyük bir çiftlik sahibi olan zengin bir aile olduğunu belirtti. Boşanmayı kabul eden koca Çamkıran, nafaka ve tazminat isteğinin ise reddini talep etti.
  Hakim, davanın ilk duruşmasında Seval Çamkıran ve çocuklarına ayda 4 bin YTL tedbir nafakası bağlayarak duruşmayı erteledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı