10 milyon Euro yatırdı pastane ambalaja girdi

Hürriyet Haber
19 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ağustos 2009 - 21:10

Catering alanında 20 yıldır faaliyet gösteren Ayso Gıda, 10 milyon Euro yatırım yaparak, Galore markalı ürünleriyle unlu mamuller ve sütlü mamüller sektörüne adım attı.

Unlu mamülllerde Kuke’s, sütlü mamüllerde de Tatlı Kaşık markasıyla pazara girdiklerini söyleyen Ayso Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sofuoğlu, “Pastaneleri endüstriyel üretime taşıyoruz. Fabrikamızda pastanelerde gördüğümüz lezzetleri endüstriyel şartlarda üretmeye başladık. Hedefimiz Türk tüketicisinin damak tadına uygun olacak daha önce görmediği ev yapımı tatları endüstriyel formatta sunmak” dedi. Yatırıma kriz öncesinde başladıklarını ve krizde yatırıma devam ettiklerini belirten Sofuoğlu, şunları söyledi: “Bütün ürünlerimizi fabrika içerisine kurduğumuz pastanede test ettik. 2 yıl boyunca bu ürünlerimizi denedik. 2 bin 350 metrekarelik alanda yılda yaklaşık 1200 ton üretim yaptık. Kapasitemiz şimdi yılda 3 bin 800 tona yükseldi. Bunu önümüzdeki iki yılın sonunda yeni üretim tesisi ile birlikte yılda 40 bin tona yükseltmeyi hedefliyoruz. 27 çeşit ürünle adım attığımız pazarda ürün çeşidimiz eylülde 31’e yükselecek. 2010’da da 30 milyon Euro ciro hedefliyoruz. Üretimin yüzde 30’unu ihraç etmeyi hedefliyoruz.”

5 bin noktaya yayılma planı

ÜRÜNLERİNİN 2 bin noktada satışa sunulduğunu ifade eden Mustafa Kemal Sofuoğlu, “Zincir marketlerin de içinde olduğu geniş bir dağıtım alanında faaliyet göstereceğiz. Yıl sonunda 5 bin noktada yer almayı planlıyoruz. 2010 yılında direk satış noktaları ve franchising noktaları kuracağız. Temmuz itibariyle 270 bin adet satışa ulaştı. Kış döneminde 500 bin adete çıkarak. 2010 yılında ise günlük 50 bin adete ulaşacağız” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı