Ege Haberleri

  10 milyon bağışla adını kulede yaşat

  Osman Nuri BOYACI DENİZLİ, (DHA)
  10.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pamukkale Üniversitesi’nin 700 yataklı yeni hastanesini tamamlamak için kampanya başlatan Rektör Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, hayırseverler için tarife geliştirdi.

  PAMUKKALE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, 60 milyon liraya mal olacak 700 yataklı Araştırma ve Uygulama Sağlık Merkezi’ne gereken 6 milyon lirayı bulmak için hayırseverlere ilginç bir teklifle gitme kararı aldı. PAÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından öne sürülen isim sponsorluğu ile hem hayırseverlerin adını yaşatmak, hem de yeni hastanenin bu yıl içinde tamamlanması hedefliyor. Kararı kamuoyu ile paylaşan Ardıç, ismini ölümsüzleştirmek isteyenler için bir tarife de geliştirdi.
  Tarifeye göre en az 25 bin lira bağışta bulunan hayırseverin adı hasta odası ya da yoğun bakım ünitelerine verilecek. Klinik, ameliyathane ya da üniteye isim verilmesi için 250 bin lira bağış yapmak gerekiyor. 500 bin lira ve daha üstü bağışta bulunanların isimlerinin daha büyük birimlere verileceğini söyleyen Rektör Ardıç, hastanenin 16 katlı kulesinin de 10 milyon lira bağışta bulunan hayırseverin ismini taşıyacağını açıkladı. Denizlili hayırseverlerin bu güne kadar eğitim kurumlarına önemli katkılar koyduklarının altını çizen Prof. Dr. Ardıç, Pamukkale Üniversitesi’nin de yeni merkez için desteğe ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

  KAMPANYA BAŞLADI

  Ardıç, 45 bin metrekare kapalı alana yapılan, 16 katlı, 20 ameliyathane, yanık, organ nakli tüp bebek merkezi, kemik iliği merkezi, radyoloji ünitesi bulunan hastanenin tamamlandığında Türkiye’nin en güvenlikli hastanesi olacağını belirterek, “Bu yeni hastane ile yıllık ciromuz yüzde 30 oranında artacak. Ekim sonunda tüm inşaat çalışmaları tamamlanacak olan hastanemizde kasımdan itibaren hizmet vermek istiyoruz. Fakat gerekli kaynağı bulamazsak hastanemizin açılışı bir yıl daha ertelenebilir. Bu tüm planlarımızı alt üst eder” dedi.

  DEPREME DAYANIKLI

  Pamukkale Üniversitesi’nin kent içindeki tüm uydu sağlık birimlerini tek çatı altında toplayacak olan yeni merkez 45 bin metrekarelik kapalı bir alana sahip olacak. Tamamı üç bloktan oluşacak yeni hastane 16 katlı bir kuleye ve 7’şer katlı iki yay şeklindeki binaya sahip. 9 şiddetinde depreme dayanıklı olarak inşa edilen bina yangın tehlikesine karşı ise son teknoloji ile donatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı