NEVŞEHİR HABERLERİ

10 Kişilik Yerli Ve Yabancı Uzmandan Oluşan Ekip Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde İncelemelerde Bulundu

IHA
03 Eylül 2015 - 12:11Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 12:12

10 KİŞİLİK EKİP NEVŞEHİR BİYOLOJİK ATIK SU ARITMA TESİSİNİ İNCELEDİ

IHA

Nevşehir’de 2010 yılında hizmete kazandırılan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan 10 kişilik yerli ve yabancılardan oluşan heyet, tesiste sürdürülen çalışmaların AB normlarına uygun bir mekanizma içerisinde değerlendirildiği mesajı verdi.
Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Türkiye genelindeki bu çerçeveli 300 proje içerisinde Avrupa Birliği’nin FAR komitesi tarafından yüksek maliyetli çevre yatırımlarından biri olarak değerlendirilerek, karşılıksız hibe yardım almaya hak kazanan 2 projeden biri olan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan Avrupa Birliği(AB) , AB Bakanlığı , Avrupa Komisyonu, AB Komisyonu Türkiye delegasyonu, Hazine Müsteşarlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden oluşturulan 10 kişilik uzman heyet, tesiste incelemelerde bulundu.
Heyet üyelerine incelemeler öncesinde Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yetkilileri tarafından, tesisteki çalışmalara ilişkin olarak bir sunum yapıldı.
Sunumun ardından tesisin bütün ünitelerini dolaşarak yetkililerden bilgiler alan heyet, tesisteki işleyişin AB normlarına uygun bir yapı içerisinde gerçekleştirildiği mesajı vererek, yöneticilere teşekkür etti.
Avrupa ülkelerindeki son teknolojik yöntemlerin uygulanacağı Türkiye’nin en önemli Atık Su Arıtma Tesislerinden biri olarak hizmete kazandırılan Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, çevreye koku yaymayan özellikte bir ülke genelinde konumunda yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden 10 Kişilik Yerli Ve Yabancı Uzmandan Oluşan Ekip Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde İncelemelerde Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 Kişilik Yerli Ve Yabancı Uzmandan Oluşan Ekip Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde İncelemelerde Bulundu haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı