Gündem Haberleri

GÜNDEM

  10 kişilik aileyi polisler son anda kurtardı

  Taner BAYAR/BOLU, (DHA)
  30 Aralık 2009 - 10:12Son Güncelleme : 30 Aralık 2009 - 10:12

  BOLU'da, devriye gezen polis ekibi çatısı yanan 2 katlı evi görünce içerde uyuyan 10 kişiyi uyandırarak hayatlarını kurtardı. Alevlerin çevreye sıçraması nedeniyle 2 bina tamamen 2 bina da kısmen yandı.

  Bugün saat 05.00 sıralarında, Gölyüzü Mahallesi Dalkılıç Sokak'ta devriye görevi yapan polis, Kenan Kalaycı'ya ait 2 katlı evin çatısını saran alevleri gördü. Polisler evin kapısını çalarak evde uyuyan 10 kişilik aileyi uyandırarak, binadan çıkmalarını sağladı. Yangın yan binaya sıçrarken, olay yerine gelen 6 itfaiye ekibi alevleri kontrol altına almak için çaba harcadı. Gittikçe büyüyen yangında alevler, yanındaki 2 evin daha çatısına sıçradı. Polis diğer binalarda yaşayanları da uyandırarak binaların tahliyesini sağladı. İtfaiyenin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Kenan Kalaycı ile misafirliğe gittikleri öğrenilen bir aileye ait bina kısmen yanarken, 2 binanın ise çatısı ise kullanılmaz hale geldi. Yangını fark etmediklerini ve uyuduklarını söyleyen Kenan Kalaycı, şöyle dedi:
  “Uyuduğumuz sırada evin çatısı alevler içinde yanmaya başlamış. O saatlerde devriyeye çıkan polisler evin çatısının yandığını görünce kapımızı çalarak bizleri uyandırdı. Evin yandığını söyleyerek evi boşaltmamızı istediler. Ev babamdan kalma bir mirastı. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Polisler belki de o saatte oradan geçmese ve yangını görmeselerdi biz de evle birlikte yanacaktık, ya da dumandan zehirlenecektik. Allah hepsinden razı olsun.”

  Yangının çıkış nedeni belirlenmeye çalışılırken, soruşturma başlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı