Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

10 kişi oynadılar

ÖNCELİKLE Manisaspor’u yaptığı mücadele ve oyunu çirkinleştirmeden Beşiktaş gibi fizik ve dayanıklılık açısından iyi durumda olan bir takımla kafa kafa oynadığı için tebrik ederim.

Son zamanlarda Beşiktaş’a karşı bu tarz oynayan bir takım görmedim. Tabii bu arada Beşiktaş’ta özellikle bir oyuncudan da bahsetmeden geçemeyeceğim. O da Nihat. Çünkü Mustafa Denizli’nin gereksiz ısrarı bence Nihat için avantaj olmuyor. Çünkü Manisaspor, 90 dakika boyunca Nihat oynamayınca 10 kişilik Beşiktaş’la mücadele etti. Zaten bu Manisaspor’un şu andaki puan cetvelindeki durumu oynadığı futbolun karşılığı değil. Çünkü Manisa gibi seyirci açısından dezavantajlı bir şehirde oynuyorlar ve mücadele ediyorlar. Yani Manisaspor için seyirci özürlü bir takım diyebiliriz.
İyi mücadele yetmiyor
Beşiktaş mücadele ediyor, çok koşuyor. Dayanıklılığı iyi. Ama ince iş yapıp, oyunun neticesini değişiteecek iki tane adamı var. Biri Tello diğeri Bobo. Dün gece Tello da bir şey yapamadı. Bobo bir yerde sahneye çıktı o kadar. Ernst, Sivok iyi mücadele ediyorlar ama çok düz oyuncular. Düşünün, Beşiktaş’ın yaptığı bu mücadeleyi F.Bahçe ile G.Saray yapsa 15’er tane pozisyona girerler. Ama Beşiktaş yaptığı mücadelenin pozisyon olarak karşılığını alamıyor. Bu da futbolcu kumaşıyla ilgili.
Manisa defansı iyi oynadı. Kaleci İlker bir defa büyük hata yaptı ve maalesef bu kaleci bu tür hataları sık sık yapıyor. O zaman iyi yaptığı işleri de bir kalemde siliyor.
Nihat ve Nobre
Isaac, hücumda belki çok etkili değildi ama aldığı toplarla Beşiktaş defansını hırpaladı, topu iyi sakladı, defansını rahatlattı. Onların üzerine fazla yük binmesini engelledi. Mehmet Nas da çok çalıştı, koştu. Ama Manisaspor da fazla pozisyon yakalayamadı. Çünkü siyah beyazlılar şu anda defans anlayışı açısından Türkiye’nin en iyi takımı.
Selçuk Dereli fazla zorlanmadı. Ama uzatmalarda Manisaspor aleyhine verdiği faul olmayan pozisyon gol olsa, başı ağrırdı. Bir de 9.15’i açarken forma etkisinde kalmayacak. Birini 8 metreye, diğerini 11 metreye çekmeyeceksin.
Biz görüntüde belki Nihat’tan çok bahsediyoruz ama yukarıda Allah var. Nobre de Nihat’ı aratmıyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI