Dünya Haberleri

  10 katlı bina böyle battı

  A.A.
  11.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğa, inanılmaz gücünü bir kez daha gösterdi. Bu kez şiddetli tayfun şeklinde.Tayfun selleri getirdi. Şiddetli rüzgar önüne çıkanı süpürdü. Kıyıdaki 10 katlı koca bina, sel ve rüzgarın etkisiyle birkaç saniyede denize kaydı. Tayvan ve Çin sahillerini vuran Morakot Tayfunu 4 milyon insanı etkiledi. 1 milyon kişi güvenli yerlere kaçıyor.

  Doğanın gücü

  Çin Uluslararası Radyosu'nun haberinde Morakot tayfununun dün ülkenin güneydoğu sahilinde yer alan Fucien eyaletine bağlı Şiapu bölgesinde karaya çıktığı ve Fucien ile Zhejiang eyaletlerini vurduğu belirtildi. İlk belirlemelere göre yaklaşık 2 bin ev yıkıldı ve bir kişi öldü. 

  Doğrudan maddi kaybın 2 milyar 600 milyon yuan (382,35 milyon ABD doları) olduğu açıklandı.

  Morakot tayfunu Tayvan adasında da son 50 yılın en büyük sel felaketine yol açmış ve 12 kişinin ölümüne, 52 kişinin yaralanmasına ve 32 kişinin de kaybolmasına yol açmıştı.

  DEPREMDE 2 KİŞİ ÖLDÜ

  Bu arada Çin'in güneybatısındaki Çongçing şehrinde önceki gün meydana gelen Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğündeki depremde 2 kişinin öldüğü, bir kişinin yaralandığı açıklandı.

  Şinhua haber ajansı Çongçing bölgesiyle Sıçüen eyaleti arasındaki söz konusu bölgede çok sayıda sarsıntı tespit edildiğini duyurdu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı