BURSA HABERLERİ

"10. İpekyolu Şehirleri Belediye Başkanları Forumu"na doğru

AA / Büşra Nur Özcan
25 Ocak 2015 - 15:26Son Güncelleme : 25 Ocak 2015 - 15:27

YEREL HABERLER BURSA

AA / Büşra Nur Özcan

BURSA (AA) - İpekyolu Belediye Başkanları Forumu (WCO) Yönetim Kurulu Başkanı Kwaak Young Hoon, Eylül ayında Bursa'da gerçekleştirilecek "10. İpekyolu Şehirleri Belediye Başkanları Forumu" için yapılan hazırlıkları incelemek üzere kente geldi.

Heykel'deki başkanlık binasında yapılan değerlendirme toplantısına katılan Hoon, burada yaptığı konuşmada, forumda, güçlü tarihe ve genç jenerasyona sahip Bursa'dan dünyaya güçlü bir barış mesajı vermek istediklerini söyledi.

Dünya Vatandaşları Örgütü Başkanı da olan Hoon, şöyle konuştu:

"Kuruluş yıl dönümümüzde dünyaya çok net, açık mesaj vereceğiz. Bursa'dan duyuracağımız mesaj uyum, kardeşlik, barış yönünde olacak ve gençlere umut aşılayacak. Mesajımız tüm dünyaya yayılmalı, Amerika'ya, Uzak Doğu'ya, Meksika'ya gitmeli. Dünyada karşıtlığı değil, uyumu destekleyeceğiz. Çatışmanın değil, barışın yanında durmanın vakti geldi. Dünya şu anda zorluklar içerisinde. Artık yeni bir çağ başlatmalıyız. Bursa'da yeni bir ruh yakalamalıyız."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ahmet Erdönmez de Bursa'nın uluslararası ölçekteki bu forumun altından yüzünün akıyla çıkacağına inandığını ifade etti.

Değerlendirme toplantısının ardından WCO Yönetim Kurulu Başkanı Kwaak Young Hoon ve beraberindeki ekip, Kore, Çin, Sırbistan ve Fransa'dan gelen temsilcilerle Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ni gezdi.

Dünyanın en eski ticaret yollarından biri olan ve uzunluğu 7 bin kilometreyi bulan İpek Yolu'na yeni sosyal, kültürel ve ticari işlevler yüklemek amacıyla "Dünya İpek Yolu Şehirleri Belediye Başkanları Forumu" başlatılmıştı.

Bu yıl 2015 yapılacak foruma ev sahipliği için aday olan ve aralarında Budapeşte, Kotor, Bişkek ve Semerkant gibi tarihi kentlerin de bulunduğu adaylar arasında ev sahipliği görevi Bursa'ya verilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden "10. İpekyolu Şehirleri Belediye Başkanları Forumu"na doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "10. İpekyolu Şehirleri Belediye Başkanları Forumu"na doğru haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:01
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı