Gündem Haberleri

  10 ilde Ergenekon operasyonu: 30 gözaltı

  Özgür SARI- İhsan YALÇIN / DHA
  15.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü Ergenekon bağlantılı soruşturma kapsamında 10 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

  Konya polisi 17 Nisan 2009 tarihinde 15 kişiyi gözaltına almış, bunlardan 6’sı Ergenekon örgütünün “eylem grubunda” yer aldığı iddiasıyla tutuklanmıştı. 1 ay sonra da 37 kişiye ait ev ve işyerlerinde arama yapılmış, bilgisayar ve dokümanlara el konulmuştu. Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, bilgisayar ve dokümanlarda yapılan incelemenin ardından polise 30 kişinin gözaltına alınması talimatını verdi. Polis, Konya merkezli olarak dün sabah erken saatlerde aralarında İstanbul, Bursa, Antalya, Ankara ve Isparta’nın da bulunduğu 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi ve listedeki kişileri gözaltına aldı.
  Bir de emekli albay var
  Isparta’da gözaltına alınanlar arasında, emekli Albay A.K. de bulunuyor. Ankara’da gözaltına alınan 5 kişiden biri, eski Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan. Özcan’la birlikte çeşitli internet sitelerinde yazarlık yapan Füsun Ç., Necla Ş., Ahmet Anıl A. ve Hüsrev Ö. de gözaltına alınıp Konya’ya gönderildi. Antalya il merkezinde R.Ö., İ.A. ve İ.K., Kemer Tarım Müdürlüğü’nde görevli H.Ç. ve Alanya’da emekli öğretmen H.A. gözaltına alınarak, Konya’ya gönderildi. Şüphelilerin evlerinde ve kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda ele geçirilen bilgisayar ve bazı dokümanlara da el konuldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı