Dünya Haberleri

  10 gardiyan Ekrem’i bu hale getirdi

  Ünsal TURAN / KOPENHAG
  15.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danimarka’nın Kolding Cezaevi’nde tutuklu Ekrem Şahin (23) başka bir cezaevine nakledilmek istemediği gerekçesiyle gardiyanlar tarafından dövülerek hastanelik edildi.

  Odense Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Şahin tedavi altına alındı. Doktorlar, olay sırasında beynin büyük hasar gördüğünü söyledi. Anne Nermin Kalkan ve baba Ömer Şahin, oğulları Ekrem Şahin’in başka cezaevine nakledilmeyi asıl kendisinin istediğini öne sürerek gardiyanlara karşı koymasının mümkün olmadığını söyledi. Olayla ilgili Hürriyet’e bilgi veren cezaevi yetkilisi, gardiyanların kuvvet kullandığını doğruladı.
  Ellerini kelepçeleyip dövmüşler
  Nermin Kalkan, “Geçtiğimiz salı günü saat 17.00 sıralarında bana bir telefon geldi ve oğlumun hastaneye kaldırıldığı söylendi. Oysa olay saat 10.00 sıralarında olmuş. Bize anlatılanlara göre, gardiyanlar oğluma şiddet uygulamışlar. Bunu inkâr etmiyorlar. Tam 10 kişi ellerini kelepçeleyerek dövmüşler sonra yerde yatar vaziyette bırakmışlar. 25 dakika sonra kalkmayınca Odense Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmış. Yaklaşık yarım saat yol olsa yani benim oğlum bir saate yakın komada kalmış. Neden Kolding şehrinde hemen hastaneye kaldırıp müdahale edilmemiş” dedi. Çeşitli suçlardan dolayı şartlı cezaları biriken ve toplam iki yıllık cezasını çekmekte olan Ekrem Şahin haziran ayında tahliye olacaktı.

  Annesi başından hiç ayrılmıyor

  Danimarka’da cezaevinde 10 gardiyan tarafından dövülen, 23 yaşındaki Ekrem Şahin yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı