MALATYA HABERLERİ

10 Ekim Mitingine Ortak Çağrı

IHA
03.10.2015 - 17:31Son Güncelleme :

10 EKİM MİTİNGİNE ORTAK ÇAĞRI

IHA

Malatya’da sivil toplum kuruluşları, Ankara’da yapılacak olan emek, barış, demokrasi mitingine katılım çağrısında bulundu.
KESK, DİSK ve TMMOB 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan “Emek, Barış, Demokrasi” mitingine katılım çağrısında bulundu.
KESK, DİSK ve TMMOB adına okuyan KESK Dönem Sözcüsü ve BTS Şube Başkanı Hasan Akdemir yaptığı basın açıklamasında, 10 Ekim’de yapılacak olan Ankara mitingine çağrıda bulundu. Akdemir, Merkez PTT önünde yaptığı basın açıklamasında, ülke topraklarının kana ve göz yaşına fazlasıyla doyduğunu söyleyerek, yüreği emekten, barıştan, kardeşlikten ve demokrasiden yana atan herkesin mitinge katılması çağrısında bulundu. Akdemir, “Bu koşullarda kin ve nefretten beslenenlere karşı barış ve kardeşlik talebini daha ısrarlı bir şekilde sahiplenmek, tüm baskılara rağmen savaşa karşı barışı daha cesurca dile getirmekten başka çıkar yol yoktur. Barışın kapısını açmak, bu ülkenin ezici çoğunluğunu oluşturan işçilerin, emekçilerin, yoksullaştırılan-ezilen halklarının ellerini birbirine uzattığında ulaşabileceği kadar yakındır” İfadelerini kullandı.
Akdemir, Ankara mitingine kimliği, kültürü, dili, dini, mezhebi, görüşü farklı olan, yüreği emekten, barıştan, kardeşlikten, demokrasiden yana atan herkesin katılabileceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden 10 Ekim Mitingine Ortak Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 Ekim Mitingine Ortak Çağrı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:02
  • Akşam
   17:19
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı