"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

10 bin tenis öğrencisi

<B>BU </B>hafta sonu Bakırköy Spor Kulübü’nde çok geniş kapsamlı tenis antrenörleri semineri düzenlenmekte.

Dünyaca ünlü tenis eğitmeni olan, ayrıca Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Eğitim Kurulu’nda bulunan -ITF’nin eğitim kuruluna girmek pek kolay değildir- Hollandalı FRANK VAN FRAAYENHOVEN’in yöneteceği bu kursa katılacak Türk antrenörlerin sayısına bakınca, tenisimizin geleceği için memnuniyet duymaktayım.

Bartın, Erzurum, Afyon..... gibi tenise uzak sanılan illerden gelenler ile, 200’ün üzerinde sertifikalı antrenör, milli takım oyuncularından ve spor akademilerinde tenis branşını seçen öğrencilerden oluşan bu kadro, tenisteki son gelişmeleri izleyecek, kurs sonunda katılım belgesi alacaklardır.

Düşünsenize; bu 200 antrenörün her birinin 8 müsabık genç tenisçiyi ve 50 civarında tenise yeni başlayan tenis okulu öğrencisinin yetiştirdiğini....

Ortaya çıkacak tablo; bin 500 civarında müsabık tenisçi ve 10 bin tenis öğrencisi. Güzel bir sonuç değil mi?

Bu uluslararası seviyedeki kursu organize ettikleri için, başkanlığını MUHARREM ATAÇ’ın yaptığı Tenis Antrenörleri Derneği’ni ayrıca,desteklerinden dolayı Türk Tenis Federasyonu’nu ( TTF ) kutlarım..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI