SAKARYA HABERLERİ

10 Bin Dönüm Araziye Can Suyu Verilmeye Başlandı

IHA
05.08.2015 - 15:50Son Güncelleme :

SASKİ DOĞU BÖLGE SULAMA PROJESİ KAPSAMINDA 10 BİN DÖNÜM ARAZİYE CAN SUYU VERİLMEYE BAŞLANDI.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Doğu Bölge Sulama Projesi’nde devreye alınan hatlardan tarım arazilerine su verilmeye başlandı. Projenin, Sakarya Nehri doğusunda kalan 10 bin dönüm arazi için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Bölgede yaşayan hemşerilerimizin talebi doğrultusunda geçtiğimiz aylarda devreye aldığımız hattan su vermeye başladık. Tarım arazilerinde önemli bir verim artışı sağlayacak projemizden 11 mahallemiz faydalanacak. Bu proje 10 bin dönümlük arazi için can suyu olacak. Hayata geçirilen yatırımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Hayata geçirilen yatırımın nehrin doğusundaki tarım arazilerine yılda 30 milyon metreküp su ulaştıracak kapasitede olduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya’ya kazandırdığımız Hidroelektrik Santrali bölge için de önemli bir kazanım oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla nehrin doğusunda kalan araziler için tarımsal sulama projesi hazırladık. Bin 200 metrelik hattımızı devreye almıştık. Hemşerilerimizin talebi doğrultusunda da hattan arazilere su vermeye başladık. Projemizle bölgeye yılda 30 milyon metreküp su ulaştırılabilecek. Hemşerilerimize, çiftçimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamalarında ardından SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile hattın geçtiği alanlarda incelemelerde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden 10 Bin Dönüm Araziye Can Suyu Verilmeye Başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 Bin Dönüm Araziye Can Suyu Verilmeye Başlandı haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı