Gündem Haberleri

  10 bin $’a fitim

  Mustafa BAĞDiKEN - Ergün AYAZ, DHA
  16.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kolumda bir zamanlar bir saat görmüş, ondan hareket ediyor. Dedi ki, ’60 bin dolar’. Sayın Baykal, gel paran bolsa veya o kılavuzlarına söyle 15 bin dolara sana vereyim. O fazla gelirse 10 bin dolara da fit olurum. Buna da varım. 70 yaşına geldin dayandın, hálá dürüst davranmıyorsun. Yiğit ol, yiğit.

  AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli ve İstanbul mitinglerinde konuştu. Katıldığı bir TV programında kolundaki saat için "60 bin dolar" diyen CHP Lideri Baykal’a ilginç yanıt verdi: "15 dolara sana vereyim." Erdoğan, dünkü mitinglerin ilk durağı olan İzmit’e, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile birlikte helikopterle geldi. Perşembepazarı Meydanı’nda toplanan partililere seslenen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yüklendi. Erdoğan şunları söyledi: İktidarımız döneminde Türkiye’nin milli gelirini 400 milyar dolara yükselttik. 79 senede 181 milyar dolar, 4 senede bunun üzerine 220 milyar koyduk. Sayın Baykal eline diline dursun, bunu nasıl görmüyorsun. Bunun ülke, millet, ekonomi diye bir derdi yok. Anlamaz zaten.

  KOLUMDA GÖRMÜŞ

  Tek derdi vardır iftira. Sayın Pepe’ye yapılan iftirayı gördünüz. Geçen gün çıkmış benim kolumda bir zamanlar bir saat görmüş, ondan hareket ediyor. Fakat bir rakam söyledi, ondan sonra arada birileri geldi, yine kılavuzu karga ona akıl verdi: Dedi ki, ’60 bin dolar’. Sayın Baykal, gel paran bolsa veya o kılavuzlarına söyle 15 bin dolara sana vereyim. O fazla gelirse 10 bin dolara da fit olurum. Buna da varım. 70 yaşına geldin dayandın, hálá dürüst davranmıyorsun. Yiğit ol, yiğit.

  CHP KURTULSUN

  CHP gazetelere ilan vermiş. Bu zavallıların hiçbir şeyden haberi yok. Ben her zaman söylüyorum, iki koyunu güdemeyenden Başbakan olur mu? Senin ne biçim kılavuzların var. Sana nasıl akıl veriyorlar? Aslında CHP de senden kurtulsun. Ama ben senden memnunum. Sen oldukça AK Parti daha çok büyüyor. Baykal’ın Enerji Bakanı olduğu yıl şehit sayısı 1158’di. Hepsini rahmetle anıyorum. Bu yıl itibarıyla ise 73.700 olsaydı memnun mu olacaktın? Bir bir tek şehidimizi 550 milletvekiline değişmeyiz. Bunun üzerinden siyaset yapıyorlar. Ehli keyifsin. Sen bu ülkede yüksün yük.

  AVCUNU YALARSIN

  Erdoğan, GP lideri Cem Uzan’a yönelik ise şöyle konuştu: Kıbrıs Rum Kesimi’nde yeni sanal şirket kurmuş. Türkiye Cumhuriyeti aleyhine dava açıyor. Türkiye’den 40-50 milyar dolar götürürüm diyor. ABD’den de bazı ajanları sokmuş devreye. Onlara da pay verecek. Ben bu ülkede başbakan olduğum sürece, siz o davaları kazansanız bile beş kuruş alamazsın. Avucunu yalarsın.

  Günlerce hazırlandılar

  KAZLIÇEŞME
  dünkü AKP mitingi için günler öncesinden hazırlandı. AKP il ve ilçe örgütlerinin üyeleri meydanı bayrak flama ve pankartlarla süsledi. Sabah erken saatlerden itibaren, özel olarak tutulan otobüs minibüs ve teknelerle Kazlıçeme’ye akın edenler meydanı doldurarak gövde gösterisi yaptılar. Meydanda türbanlı, başı örtülü ve başı açık kadınlar bayrak sallayıp, slogan attılar.

  22 TIR su ve sandviç dağıtıldı

  AKP’nin İstanbul mitinginde konuşmalar, Coca Cola’nın rock müzik şenliği Rock’n Coke Festivali’nde kullanılan sahnenin benzerinde yapıldı. Üç yanı kapalı sahne, üçgen çatısıyla da apartman görünümündeydi.

  Sahnenin tam ters istikametine yerleştirilen 22 TIR ve kamyondan su, sandviç ve parti flamasıyla 5 bin Türk bayrağı dağıtıldı. 10’ar 20’şer tane su ve sandviç alan partililer görüldü. Alanda dolaşan simitçiler ücretsiz simit verdiler. Evlerinden torba getirmedikleri için üzülenler de oldu.

  Toz kalkmasın diye miting alanı vidanjörlerle ıslatıldı. Pankart, bayrak ve Tayyip Erdoğan resimlerini asmak için tüm alan çevresinde 30’un üzerinde vinç kullanıldı. Dört dev ekrandan konuşmalar alana yansıtıldı.

  Kiraladılar

  TCDD’den kiralanan Aktren, dün Sirkeci ve Halkalı’dan Kazlıçeşme’deki miting alanına AKP’lileri taşıdı. Sirkeci Garı’ndan başlayan ve her vagonu 60 kişi alan 10 vagonlu tren, izdiham nedeniyle 800 kişi taşıdı. Mitinge katılacaklar, parti tarafından kiralanan 17 yolcu teknesi, iki vapur, iki deniz otobüsüyle de Kazlıçeşme Meydanı’na geldiler.

  İzmit İstanbul canlı bağlantı

  Kazlıçeşme’deki miting alanından Kocaeli Mitingi’ne canlı bağlantı yapıldı. Ancak yayın kesilince miting alanından yuh sesleri yükseldi. Bunun üzerine kalabalığa, "Başbakan ve Abdullah Bey gelip size burada konuşacaklar" açıklaması yapıldı.

  Kocaeli hatırası

  KOCAELİ
  Anıtpark’ın yanındaki pazar yerinde vatandaşlar uzun süre Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gelişini bekledi. Öğle saatlerinde aşırı sıcak ve güneşten etkilenen partililer gölgeliklere sığındı. Bazı AKP’liler ise CHP Lideri Deniz Baykal’ın seçim panolarını güneşe siper etti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı