KAYSERİ HABERLERİ

10 Ayrı Semtte 10 Adet Taksi Durağı

IHA
21.07.2015 - 15:28Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TARAFINDAN 10 AYRI TAKSİ DURAĞI YAPTIRILACAK

IHA

Melikgazi İlçe sınırları içerisinde ilk etapta 10 ayrı semtte taksi durağı yaptırılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu an da 2 taksi durağını inşaatının tamamlandığını 8 taksi durağı inşaatının devam ettiğini söyledi.
Rastgele prefabrik yapılar ev iş merkezleri dönemi sona ermiştir …
Çevresi ve kayseri kent miramı ile bütünleşen projesi ile Teksi Duraklarının şehre ayrı bir vizyon kattığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi çevresi ve doğa dostu bir belediyedir. Bunu her fırsatta çalışmaları ve yatırımlarını ile belgelemektedir. Şehrin planlamasına, imarlı gelişimine büyük önem veriyoruz. Melikgazi olarak şehrin estetik görünümüne yapılan çalışmaların çevresi ile uyumuna da önem veriyoruz. Kayseri yüzyılların birikimi ile bir kültür mozağı oluşturmuştur. Bu oluşumu olumlu olarak kullanmak ve şehre yansıtmak istiyoruz. Bu açıdan her köşe basında rastgele kurulan adeta kulübe görünümündeki taksi duraklarını kaldırıyoruz. İlk etapta 10 taksi durağını şehrin merkezinde inşa edeceğiz.25 m2 inşaat alanında yaptırdığımız durakların içerisinde lavabo, wc ve mutfak bulunmaktadır. Bireyler bu yapıyı görünce taksi durağı olduğunu anlayacaktır. Çünkü yapısı ile bir standart getirilecek ve işlevlik kazanacaktır. Şehrimizde artık rastgele prefabrik yapılar ev iş merkezleri dönemi sona ermiştir ”dedi.
Şehir estetiğine ve görsel güzelliğine yakışır...
Kayseri’ye ve Kayserililere yakışır şehir estetiğine ve görsel güzelliğine yakışır bir proje hazırladıklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk etapta 10 adet inşa edildiğini ancak zaman içerisinde tüm taksi duraklarını aynı yapıda birleştireceklerini aynı zamanda bu yapıların bankamatik, reklam panosu ve belediye ilan panosu olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.
Taksici Esnafı Uygulamadan Memnun
Taksici esnafları’da yaptıkları açıklamada,uygulamadan son derece memnun olduklarını ifade ederek,başta belediye başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 10 Ayrı Semtte 10 Adet Taksi Durağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 Ayrı Semtte 10 Adet Taksi Durağı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı