"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

10 ayda 200 bin hasta

10 ay önce hizmete giren Özel Tınaztepe Hastanesi, hizmete başladığı süre içinde 200 bin hastaya baktı.

21 branşta hizmet verdiklerini söyleyen Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Serap Uluırmak, en çok başvurunun kardiyoloji, beyin cerrahi, dahiliye, ortopedi, göz ve kulak burun boğaz hastalıklarında olduğunu kaydetti. Uluırmak,  diyabet ve metabolik hastalıklar ile estetik, güzellik ve zayıflama birimlerinin ise 2012’de hizmete gireceğini aktardı.

59 yaşında gözlüğü attı

Danimarkalı Joanne Petersen, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde Dr. Bilgehan Sezgin tarafından yapılan başarılı bir ameliyatla uzak ve yakın gözlüğünden kurtuldu. Danimarkalı hasta, “İkinci bahara gözlüksüz başlıyorum” dedi. Petersen, “Türkiye’deki ameliyat sonuçlarının iyi olduğunu ve ekonomikliğini duydum onun için güvenerek geldim” diye konuştu.

MS’de taraflar birbirine güvenmeli

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Özakbaş, MS’in hasta-hekim ilişkisi gerektiren bir durum olduğunu dile getirdi. Özakbaş, “Her iki tarafta birbirine güvenmeli. MS çaresiz bir hastalık değildir, her adımında yapılacak bir şey vardır. Başka MS hastaları ne yaşıyor? Bunların öğrenilmesi gerekir. MS dernekleri çok güçlü rehabilitasyon merkezleridir. İzmir MS Derneği, Türkiye’de ilk kez kurulmuş mükemmel bir dayanışma merkezidir. Çünkü, biz tedavilerle hastalığın önlenebilmesini, azaltılabilmesini sağlayabiliyoruz” bilgisini verdi.

X