Ege Haberleri

EGE

  10 açılış 10 temel

  Hilmi DUYAR- Coşkun YAMAN/BALIKESİR, (DHA)
  11 Eylül 2015 - 18:30Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 18:30

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de, 170 milyonTL yatırım bedelli 10 tesisin temelini attı, 10’unun da açılışını yaptı.

  Eroğlu, “Attığımız temelleri Balıkesirli iki şehidimize ithaf ediyoruz. Bununla yetinmeyeceğiz, polisimiz Aydın Nazillioğlu için Bayat’a baraj yapacağız, hatıra orman alanı oluşturacağız. Astsubayımız Deniz Göçkün’ün hatırası içinde ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

  AÇILIŞI YAPILAN VE TEMELİ ATILAN TESİSLER

  Bakan Eroğlu Balıkesir’de 170 milyon TL yatırım bedelli 20 adet tesisin temelini atıp, açılışlarını yaptı. Bakan Eroğlu’nun temelini atıp, açılışını yaptığı tesisler şöyle:

  "DSİ tarafından inşa edilen İvrindi Gökçeyazı Ovaları Sulaması, Merkez Gökköy Göleti ve Sulaması, Merkez Boğazköy Göleti ve Sulaması, Bandırma Çakıl Göleti ve Sulaması’yla beraber 4 adet gölet ve sulama tesisi ile 2 adet taşkın koruma tesisi temeli atıldı. Merkez Kocaavşar Göleti Sulaması Yenileme işi ile 2 adet taşkın koruma tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 7 tesisin de açılışını yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı