TEKİRDAĞ HABERLERİ

1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor

IHA
14.07.2015 - 10:56Son Güncelleme : 14.07.2015 - 10:57

SAHİL MARİNA ALANINDA ÇALIŞMA YAPAN HEYKELTRAŞLAR, SEMPOZYUMA KATILMAKTAN MUTLU OLDUKLARINI DİLE GETİRDİ

IHA

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 1.Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu tüm hızıyla sahil marina alanında devam ederken yontulan taşlar da şekilleniyor.
Yüzyıllarca yaşayacak, çağdaş sanat eserlerinin Süleymanpaşa’ya kazandırılması ve kentin çağdaş sanatlar müzesine dönüştürülmesi amacıyla 1 Temmuz’da başlayan organizasyon 31 Temmuz itibariyle sona erecek. Sempozyum sonunda, dünya çapında üne sahip heykeltıraşların eserleri Süleymanpaşa’nın değişik noktalarına yerleştirilecek.
Etkinliğin sahil marina alanında halka açık bir şekilde yapılmasının halkın heykel sanatını yakından tanıması için bir fırsat olduğunu söyleyen Küratör Nermin Sözel, "Böyle bir etkinliğin halkın gözü önünde yapılması, bizim nasıl çalıştığımızı insanlara gösteriyor. İnsanlar buraya gelip bizim çalışmalarımızı yakından gözlemleme fırsatı buluyor. Ayrıca bu işin ne kadar zor olduğunu da öğreniyorlar" dedi.
Yunan sanatçı Antonıs Myrodıas, sempozyumun başarı ile sonuçlanacağını ifade ederek, "Türkiye topraklarına ayak basar basmaz kendimi evimde hissettim. Öncesinde de hatırı sayılır sayıda sempozyumda çalışmıştım. Şunu açıklıkla belirtmeliyim ki, bu gördüklerim arasında en iyi organize edileniydi. Bu kadar mükemmel organizasyon ve her istenen yardımın gayet düzgün ve profesyonelce yerine getirilmesi sayesinde çalışma rahatlıkla devam ediyor. Verimli bir çalışma için herkes yardıma hazır, tüm sanatçılar da çalışmalarını tamamlamak için sorumluluk hissediyor, böylece sempozyum başarıyla sonuçlanacak. Dostane nezaketiniz eserlerin başarıyla tamamlanmasına son derece olumlu etki yapıyor" ifadelerini kaydetti.
Sempozyuma İspanya’dan katılan Gemma Domınguez ise, sempozyuma katılmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Süleymanpaşa Belediyesi Uluslararası Taş Heykel Sempozyuma katılabildiğimiz için müteşekkiriz. Gerek etkinlik, gerek özenle planlayıp düzenlenmesine emek verenler, gerek karşılayan ekip her sanatçıyla mükemmel olarak ilgileniyor. Sempozyumu düzenleyenlere ve sahada görev yapan herkese şevkle çalıştıkları için özellikle teşekkür ederiz. Sempozyumun başarısını onlara borçluyuz. Her şey çok güzel, sempozyum için Ekrem Eşkinat’a sanata, sanatçıya verdiği değer için saygı ve şükranlarımızı sunarız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden 1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1. Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Yoğun Tempoda Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı