GeriSpor 1 Trilyon aranıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 Trilyon aranıyor

Özgener, camiayı şirketleşmeye sahip çıkmaya çağırdı.

Üç milyon dolar sermayeli şirket için toplanan paranın yeterli olmadığını belirten Mahmut Özgener, ‘‘Kimse sermayeyi Özgener ve Zorlu ailelerinin üstleneceğini sanmasın’’ dedi.

YÖNETİM KURULDU, AMA

Haziran 1996'da Erdinç Altınyeleklioğlu'na bıraktığı başkanlık koltuğuna yeniden oturan Mahmut Özgener, Altay tarihinin en güçlü yönetiminin kurulmasının, bütün sorunların çözüldüğü anlamına gelmediğini söyledi. ‘‘Altay'ın içine düştüğü durum küskünlükleri bırakıp, yeni bir sayfa açmayı gerektiriyordu’’ diyen Özgener; camia, takım ve taraftara mesajlar verdi.

10 AİLE KALKAMAZ

‘‘Kimse şirketleşme için sermayeyi Özgener ve Zorlu ailelerinin üstleneceğini sanmasın’’ diyen Başkan, ‘‘Futbol büyük sektör oldu. Değil 2, 10 aile rakamların altından kalkamaz. 3 milyon dolar sermayeli şirket için 1 trilyona ihtiyaç var. Biz nasıl yönetime sahip çıktıysak, camia da şirketleşmeye sahip çıkmalı. Çok ortaklı bir şirket kurulmalı’’ dedi.

SORUN YARATMAZ

Şirketin futboldan para kazanabileceğini hatırlatan Özgener, ‘‘Dönüşümlü başkanlık modeli Denizli'deki gibi sorunlar yaratır mı?’’ sorusuna, ‘‘Biz Denizlispor değiliz, sorun çıkmaz’’ diye cevap verdi. Amatörce hareket edip, Altay'ın güçlü bir yönetime kavuşmasına katkıda bulunan futbolculara teşekkür eden Özgener, taraftarlardan da küfürsüz tezahürat istedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle