« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 sayı farkla Ordu

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi'nde Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, İstanbul Küçükçekmece Dostluk Engelliler Takımı'nı 63-62 mağlup ederek ligi galibiyetle kapattı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda oynanan maçta Ordu Bedensel Engelliler ilk periyotu 22-17 geride tamamladı. Daha sonra oyunda dengeyi sağlayan ev sahibi takım, karşılaşmanın ilk yarısını 38-35 önde bitirdi.

İkinci devreye de iyi başlayan Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı 3. periyotu 51-43 önde tamamlayarak maçı da son saniyede attığı basketle 63-62 kazandı.

Maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ordu Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Cevat Karagöl, ligde zaman zaman sıkıntılı dönem geçirdiklerini ancak ligden düşmeyerek ligde kalma başarısı gösterdiklerini söyledi.
Sezon başından bu yana takımın ekonomik sıkıntılarının olduğunu herkesin iyi bildiğini de belirten Karagöl, “Biz takım olarak sezon başında 4-5 maçımıza antrenör olmadan çıktık. Bugün ligde kalarak bana göre çok büyük bir başarı elde ettik. Çünkü takımın durumu ortada. İnşallah yeni sezonda daha iyi bir kadro kurarak yeniden Süper Lig'de ki yerimizi almak istiyoruz” dedi.

Karagöl, yeni sezonda takımın Ordu Belediyesi bünyesinde olacağını, o zaman şartların daha iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz