Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

1 puana sevinmeli

ANORMAL bir maç vardı dün gece Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda. Fenerbahçe beklenen oyunu oynamadı. Güzel bir kafa golü attı, öne geçti.

Nobre iki tane yüzde yüz gollük pozisyonları değerlendiremedi. Brezilyalı’nın kaleci ile karşı karşıya iki metreden kaçırdığı goller akıl alacak gibi değil. Buna bir de ikinci yarıda Fenerbahçe’nin dan-dun ileri doldur-boşalt vuruşları eklenince, istenmedik ve beklenmedik bir futbol ortaya çıktı.

Schalke topu iyi kullanan, sahayı iyi parselleyen bir takım. Oyunu da istediği gibi yönlendirdi. F.Bahçe’nin orta sahası kayboldu. Zaten ikili mücadeleye de girmediler. Appiah’a bakıyorsun, bir sağ açıkta, bir sol açıkta. F.Bahçe onu orta saha için almadı mı, ne yapıyor? Selçuk yavaş kaldı. Aurelio kötüydü, ikili mücadeleleri kazanamadı. Tabii bunlara en büyük sürpriz Volkan’ın yaptığı hata eklendi. Akıl alacak gibi değil, ben buna ancak büyük şanssızlık diyebilirim. Hiçbir kaleci böyle bir hata yapamaz, hele böyle bir maçta. Neyse ki, Nobre’nin önünde kalan bir top gol oldu. Daha sonra Appiah’ın attığı gol var.

Şuursuz futbol

Fenerbahçe dan-dun topu rastgele ileri vurarak oynayamaz. Sen bunu Türkiye Ligi’nde Ç.Rize’ye karşı oynayamıyorsun, Schalke karşısında Şampiyonlar Ligi’nde nasıl oynayacaksın. F.Bahçeli futbolcular ayağına geleni ileri vurdu, Schalke’li futbolcular da kendilerini yormadan bu topları aldı.

F.Bahçe’den oyuna hakim, topa hakim, topu kullanan bir görüntüde olmasını bekliyordum. Ama hayır, topu Schalke kullandı. Anelka’ya bir tane uzun top atılmadı. Fenerbahçeli futbolcular rastgele ileri atmaktan, topu nereye vurduğunun da farkında değil. Bu kadar şuursuz futbol oynayacağını hiç tahmin etmiyordum. Alex ritminde değildi. Fenerbahçe’nin yenilmemesi büyük şans. Bu kadar kötü oynayınca 1 puana da sevinmek lazım.

Hakem kötüydü

F.Bahçe sahada Schalke’nin topu kullanması, oyunu yönlendirmesi için elinden geleni yaptı. Sarı lacivertli futbolcular topu durdurdu, rakibe verdi. Topu kaptırmak için neredeyse gayret sarfetti. Schalke öyle sert bir takım falan değil, ancak sahada F.Bahçe’den daha iyi pozisyon aldı. Topu nereye atacağını biliyor, bir düzen içinde ve rahat oynuyor. Çok garipti, F.Bahçe gibi bir takım son maçlarda sergilediği güzel oyunlar varken, bu kadar kötü oynayabilir mi, akıl mantık almıyor.

Seyirci hakemi protesto etti. Etmekte de haklı. Böyle bir hakemi nereden bulmuşlar. Lüksemburg’un futbolu ne ki, hakemi ne olacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI