Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"1 puan alsak da bu kötü bir şey değil"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1-1 biten Gaziantepspor maçıyla ilgili, “Kaybedilmiş 2 puan gibi gözüküyor, üzgünüz. Ama sonradan gelip, oyunu toparlayıp, gol bulup 1 puan alsak da bu çok kötü bir şey değil” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, maçın ilk 35 dakikasını hatırlamak bile istemediklerini, bu bölümü, “Tabir-i caizse boşa geçirdiklerini” söyledi.

İlk 35 dakikanın ardından toparlandıklarını ve ilk yarının son 10 dakikasında rakibe baskı kurmayı başardıklarını ifade eden Sağlam, pozisyonlar üretmelerine karşın sonuca gitme konusunda aynı başarıyı gösteremediklerini kaydetti.

Sağlam, ikinci yarıya da iyi başladıklarını ve rakip kaleye yüklendiklerini belirterek, şunları söyledi:
“İkinci yarıda rakibe baskı kurup risk alırken, arkada da rakibe pozisyon vermememiz gerekiyordu. Bunları yapmaya çalıştık. Son bölüme kadar gol arayışlarımız devam etti. Golü 85'de de olsa bulduk. Kaybedilmiş 2 puan gibi gözüküyor, üzgünüz. Ama sonradan gelip, oyunu toparlayıp, gol bulup bir puan alsak da aslında bu çok kötü bir şey değil. Bu açıdan olumlu bakıyoruz ama ilk 35 dakikada futbol adına hiçbir şey koymamak, bizim gibi ligin üst sıralarını hedefleyen bir takım için olumlu bir şey değil.”

Başarılı orta saha oyuncusu Fernando Bellusci de maça kötü başladıklarını ancak 35 dakikadan sonra toparlayıp rakibe üstünlüklerini kabul ettirdiklerini belirtti.

Defans oyuncusu İbrahim Öztürk ise ilk bölümde istediklerini sahaya yansıtamadıklarını, ikinci yarıda hem oyun hem mücadele anlamında daha iyi olduklarını dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz