Ege Haberleri

EGE

  1 Numara'dan destek

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  07 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ağustos 2009 - 21:44

  Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz'ın tüm İzmir kulüplerine ortak sponsor bulma önerisini değerlendiren Mahmut Özgener, ’’İzmir birlik olursa, her şeyi başarır’’ dedi. Bu arada İZVAK'ta yapılan zirvede kurmaylar, profesyonel destek konusunda anlaştı.

  ALTAY Başkanı Niyazi Konuşmaz'ın İzmir kulüplerine ortak sponsor bulma çağrısına futbolun zirvesindeki isim de omuz verdi. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile yaptığı toplantı öncesi DHA muhabirinin sorusunu yanıtlarken, ’’Kulüpler el ele vermeli. İzmir birlik olursa her şeyi başarır. Bunun örneklerini daha önce gördük’’ dedi. Altı kulübün kurmaylarıyla toplanan İZVAK Başkanı Levent Ürkmez ise, ’’Ortak sponsor için profesyonel destek almayı kararlaştırdık. Konusunda uzman bir reklam, tanıtım ve organizasyon şirketiyle anlaşıp, arayışı başlatacağız’’ diye konuştu.

  PAYLAŞIM SORUNU

  Sponsor bulunması halinde gelirin nasıl paylaşılacağı konusunu da masaya yatırdıklarını belirten Ürkmez, ’’Daha önce belirlenen kıstaslar vardı. Bu konuda farklı fikri olan, değişiklik yapılmasını isteyen olabilir. Yönetmeliğe göre İZVAK, gelirden en üst ligdeki ekiplere dört birim, bir alt lige iki birim, üçüncü kademedeki takımlara ise bir birim veriyor’’ dedi.

  KRİTERLER DEĞİŞİR

  Kriterlerin değişebileceğini kaydeden Ürkmez şöyle konuştu: ’’Seyirci sayısı kıstas olabilir. Maçları daha çok seyirci toplayan ekiplere, daha fazla pay verilebilir. Fair-Play'in de kıstas olarak alınması gündemde. Takımların aldıkları cezalar, görülen kart sayısına bağlı olarak gelir dağılımında değişiklik yapılabilir. 12 Ağustos'ta yine toplanacağız. Kısa sürede çok yol almalıyız.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı