Dünya Haberleri

  1 Nisan şakası değil: CIA okul servisinde patlayıcı unuttu

  BBC Türkçe
  01.04.2016 - 16:33 | Son Güncelleme:

  1 Nisan şakası gibi görünüyor ama bu haberlerin hepsi gerçek. İşte bu yılın ilginç haberlerinden bir derleme:

  1 Nisan şakası değil: CIA okul servisinde patlayıcı unuttu

  Şeffaf ahşap

  Pencerelerde camların yerini yakında şeffaf ahşap alabilir. İsveçli araştırmacılar, ahşabı kahverengi yapan bileşeni çıkarıp yerine akrilik koyarak kırılmayan bir malzeme geliştirdiler. Ahşap, hem içerinin görünmesini engelleyecek hem de ışık girmesini sağlayacak.

  Kargocu tişörtü

  Bir moda tasarımcısı, dünyaca ünlü kurye şirketinin üniformasını esas alan bir tişört tasarladı. Fransız Vetements firmasının piyasaya çıkardığı tişört yaklaşık 265 dolardan satılıyor.

  'Whoopi Goldberg, uyuşturucu işine giriyor'

  Whoopi Goldberg, adet ağrılarına karşı esrar bazlı medikal ürünler satmayı planlıyor. Yasaların getirdiği sınırlamalar nedeniyle Goldberg’in ürünleri sadece California’da satılacak. Söz konusu ürünler arasında, sıcak çikolata ve rahatlatıcı banyo tuzları da var.

  Testereli baskın

  Galler’de polis, baskınlarda binalara girmek için farklı bir yol buldu. Polis uyuşturucu operasyonu yaptığı bir evin kapısını testereyle kesti.

  Saç boyasında 'kot' modası

  Saçlarda kot renkleri giderek yayılıyor. Bazı insanlar, mavi, mor ve griyi birleştirerek saçlarına “kotsu” bit görünüm kazandırıyor.

  CIA, okul otobüsünde patlayıcı unuttu

  Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü, Virginia’da bir okul otobüsünde patlayıcı uzmanı köpeklerin eğitimi için kullanılan malzemeleri unuttu. Dedektifler patlayıcı düzeneğini eğitim sırasında otobüsün kaputuna yerleştirdi. Patlayıcı düzeneği, otobüs servise bakım için gittiğinde tesadüfen bulundu.

  Sıçan başına 3 dolar ödül

  Pakistan’ın Peşaver kentinde öldürülen her sıçan için 300 rupiye kadar (yaklaşık 3 dolar) ödül verilecek. Uygulama, kenti fare ve sıçan istilasınından kurtarmayı amaçlıyor.

  1 Nisan şakası değil: CIA okul servisinde patlayıcı unuttu

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı