Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 milyonluk ek fatura

FIFA Disiplin Kurulu'nun, olaylı İsviçre maçıyla ilgili olarak verdiği ceza, Türkiye Futbol Federasyonu'na yaklaşık 1 milyon YTL'lik ek yük getirecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu yetkilileri, her maçın ortalama 100 bin Amerikan Doları'na mal olacağını dile getirdiler. Bu harcamanın içinde Milli Takım kafilesinin uçak, otel masraflarının yanısıra, gidilecek ülkede kiralanacak stat ve seyircisiz oynanacak maçın hakem ücretlerinin de yer alacağı belirtiliyor.

Türkiye'nin 6 maçlık saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını, UEFA'ya kayıtlı ülkelerde çekeceği belirtilirken, 500 kilometrelik mesafenin nasıl hesaplandığı konusunda ise yazılı bir bilginin olmadığı ifade edildi.

FIFA'nın, Türkiye'nin maçlarını yapacağı ülkeyi seçmesine izin vereceğini belirten yetkililer, aksi bir durumda ceza açıklaması sırasında bunun da duyurulması gerektiğini dile getirdiler.

FIFA'nın organizasyonu yine Türkiye'ye bırakacağını, bunun içinde de sahanın belirlenmesi, maça hazırlanması, seyircisiz olmasına karşın güvenliğin sağlanmasının Türkiye Futbol Federasyonu'nun denetiminde ve sorumluluğunda olacağı ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler