Gündem Haberleri

GÜNDEM

  1 milyon dolarlık kefalet kabul edildi

  Nafiz ALBAYRAK – Gülten ÖZBEY - DHA
  19.05.2011 - 22:59 | Son Güncelleme: 20.05.2011 - 00:15

  New York’ta kaldığı geceliği 3 bin dolarlık otelde, oda temizleyicisi otel görevlisi 32 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunup, kendisini zorla alıkoyarak oral seks yaptırdığı gerekçesiyle polis tarafından uçaktan indirilerek gözaltına alındıktan sonra tutuklu olarak yargılanmasına karar verilmesinin ardından IMF Başkanlığı görevinden istifa eden Dominique Strauss-Kahn’ın, 1 milyon dolar kefalet bedeli ve ev hapsi koşuluyla hapishaneden çıkarılmasına karar verildi.

  New York’ta görülen mahkemede, IMF eski başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın avukatlarının kefaletle koşullu serbest bırakılması istemi mahkemece kabul edildi.Kahn'ın, 1 milyon dolar kefaletle ev hapsine gönderilmesine karar verildi. 62 yaşındaki Kahn, Manhattan'da bir apartman dairesinde 24 saat ev hapsinde olacak. Elektronik kelepçe ile hareketleri izlenecek olan Kahn'ın yanında sürekli olarak silahlı bir güvenlik görevlisi bulunacak. Strauss Kahn’a ayrıca, 5 milyon dolarlık sigorta yaptırma koşulu verildi.

   Dominique Strauss-Kahn’ın, New York’ta “mezar’ lakaplı Rikers Adası’ndaki hapishane hücresinde tutuluyordu.

  Gelecek mahkeme 6 haziranda yapılacak. Fransa ile Amerika arasında suçluların iadesi konusunda bir anlaşma bulunmuyor. DSK'nin yarın ev hapsine geçeceği belirtiliyor.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı