« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 milyon Dolar dağıttı 1 Dolar bile almadı

Aykut Kocaman futbolcusundan, malzemecisine kadar herkesin yüzünü güldürdü.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Şampiyonluk havasına giren  F.Bahçe’de Aykut Kocaman kimseyi unutmadı. Süper primden aşçı, çimci ve temizlik görevlileri de paylarına düşeni aldı.

FENERBAHÇE’de herkesin yüzü gülüyor. Sezonun ikinci yarısına fırtına gibi giren sarı lacivertli takımda, lider Trabzonspor ile aradaki 9 puanlık farkın azalması ve Teknik Direktör Aykut Kocaman ile oyuncuların sağlam temellere dayalı diyalog kurması keyifleri iyice arttırdı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler de kesenin ağzını açınca, Fenerbahçe’de mutluluk rüzgarları esmeye başladı.
Oyuncuların keyfini katlayan olay ise Trabzonspor galibiyeti için vaadedilen 1 milyon dolarlık primin verilmesiydi. Sarı lacivertli oyuncuların paraları dün Sancaktepe’de dağıtıldı. Dağıtım, Aykut Kocaman’ın verdiği liste doğrultusunda yapıldı. Kocaman’ın hakkaniyetle dağıttığı paralar, Can Bartu Tesisleri’ndeki bütün personeli mutlu etti. Ayrım yapmayan ve paranın dağılımında hassas davranan Kocaman’a ise övgü yağıyor.

Kocaman çok şeyi değiştirdi
Kocaman, 1 milyon doların dağılımında, oyuncularına gösterdiği hakkaniyeti tesiste çalışan 30’a yakın personele de yansıttı. Trabzonspor maçının tamamında oynayan oyuncular, 33’er bin doları ceplerine koyarken, yedek kulübesinde bekleyenler 20’şer bin dolar, kadroya giremeyenler de 10’ar bin doların sahibi oldu. Oynamamasına rağmen prim alan oyuncular, Aykut Kocaman’ın bu tavrı karşısında hocalarına büyük saygı göstermeye başladı.
Daha önceki yıllarda Fenerbahçe’de, oynamayan oyunculara primden pay verilmezdi. Ancak, Kocaman döneminde hafta içinde yapılan antrenmanlara oyuncuların katılması bile, prim hakkı kazandırdı. Kocaman ise kendisi için 1 dolar bile almadı. Hocalarının bu davranışı, futbolcularının genç teknik adama bakış açılarını da fazlasıyla değiştirdi.
Derbiye de süper prim
Sezonun ilk yarısının son maçı olan Sivasspor galibiyeti için 100 bin dolar, ikinci yarının başlangıcında oynanan Antalyaspor maçı için 100 bin dolar prim kazanan sarı lacivertliler, Trabzonspor galibiyetinin 1 milyon dolarlık primiyle büyük moral depoladı.  Manisaspor galibiyetine özel olarak verilen 500 bin dolarlık prim miktarının da önümüzdeki günlerde dağıtılacağı öğrenildi.
Kayserispor ile yarın oynanacak karşılaşma ve bir hafta sonraki Beşiktaş derbisi için de Trabzonspor ve Manisaspor maçlarında olduğu gibi sarı lacivertli oyunculara sürpriz primler verilecek. Kayserispor galibiyeti için 500 bin, Beşiktaş derbi zaferi için de 1 milyon dolar dağıtılması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz