Gündem Haberleri

GÜNDEM

  1 Mayıs'ta kapalı yollar hangileri? İstanbul'da kapalı yollar

  Hürriyet Haber
  01 Mayıs 2017 - 09:00Son Güncelleme : 01 Mayıs 2017 - 09:01

  İstanbul'da 1 Mayıs'ta kapalı yollar için trafiğe çıkacak olan vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Sabah saatlerinde güvenlik önlemleri neticesinde trafiğe kapatılan yollar, belirlenen saatler dahilinde kapalı tutulacak. İstanbul'da kapalı yollar dışında bazı metro istasyonları da hizmet vermeyecek. İşte, trafiğe çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken 1 Mayıs'ta İstanbul'da kapalı yollar listesi

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri nedeniyle trafiğe kapatılacak yerler belli oldu. İstanbul Valiliği, 1 Mayıs’ta İstanbul'da trafiğe kapalı olacak yolları açıkladı. Peki, 1 Mayıs’ta kapalı olan yollar hangileri? İşte, detaylar!

  Vatandaşların gündelik hayatlarının aksamaması için saat 05.00 itibariyle sadece Osmanbey, Taksim ve Şişhane Metro istasyonları kapalı kalacak; metro, bu istasyonlardan transit geçiş yapacak. Ayrıca Kabataş-Taksim Füniküler hattı ve Karaköy-Tünel Füniküler hattı ile Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy İskeleleri (Dentur ve Turyol İskeleleri dahil) hizmet vermeyecek.

  BAKIRKÖY’DE KAPATILACAK YOLLAR

  Açıklamada iptal edilen seferlerin haricinde İstanbul'da toplu ulaşım vasıtaları hizmetlerine devam edileceği belirtilirken, 1 Mayıs 2017 Pazartesi saat 04.00’dan kutlamalar sona erene kadar Bakırköy’de trafiğe kapatılacak yollar şöyle olacak:

  "İncirli Caddesi, Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı, Ekrem Kurt Bulvarı, Fikret Yüzaltı Caddesi, Bahçesaray Sokak, Sayfiye Sokak, Pembeay Sokak, Pelinli Sokak, Akıl Hastanesi Caddesi. Belirlenen alternatif güzergahlar ise şöyle:D-100 Kuzey-Güney, Sahil Kennedy Caddesi, Yüce Tarla Caddesi, İskele Caddesi, Prof. Turan Güneş Caddesi, Karabal Caddesi, Dr. Tevfik Sağlam Caddesi."

  BEYOĞLU’NDA KAPATILACAK YOLLAR

  Beyoğlu’nda trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle: Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Feriköy ile Dolmabahçe arası tüneli (gidiş-geliş). Alternatif güzergahlar: Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım, Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa’dan gelen akım, Tuz Ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere’den gelen akım, Divan Kavşağı’ndan ve Tünel üzerinden Şişli istikametine veya Stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi’nden gelen akım, Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş veya Karaköy istikametine yönlendirilecek.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı