İSTANBUL HABERLERİ

1 Mayıs Tertip Komitesi, Kazancı Yokuşu'nda anma yaptı (1)

DHA
29.04.2017 - 12:19Son Güncelleme :
1 Mayıs Tertip Komitesi, Kazancı Yokuşunda anma yaptı (1)
DHA

Mustafa ÖZDABAK-Zeki GÜNAL/İSTANBUL,(DHA) 1 Mayıs 2017 Tertip Komitesi, 1 Mayıs kutlamalarında hayatını kaybeden işçileri anmak için Taksim Kazancı Yokuşunda bir araya geldi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Başkanı Lami Özgen, Türk Tabipler Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, TMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz, CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam ile HDP MYK üyesi Sezai Temelli’nin aralarında bulunduğu topluluk, Gümüşsuyu’ndan Kazancı Yokuşu’na yürüdü.

Polis bu sırada çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı. Topluluk, “Emek, Barış, Demokrasi için Yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankart açtı. “Yaşasın 1 Mayıs”, “Biji Yek Gulan” , “Taksim 1 Mayıs alanıdır” diye sloganlar atıldı.

Türkiye ve dünyanın değişik bölgelerinde 1 Mayıs kutlamalarında hayatını kaybedeler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Bu sırada hayatını kaybedenlerin isimleri okundu. Açıklamalar sonrası, Kazancı Yokuşu’na 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenler için karanfil bırakıldı.

Topluluk daha sonra İstiklal Caddesi’nde, 1 Mayıs 2017’de Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlenecek kutlama için bildiri dağıttı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 1 Mayıs Tertip Komitesi, Kazancı Yokuşu'nda anma yaptı (1) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1 Mayıs Tertip Komitesi, Kazancı Yokuşu'nda anma yaptı (1) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı