İSTANBUL HABERLERİ

1 Mayıs Beylikdüzü’nde kutlandı

DHA
28.04.2017 - 12:38Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) BEYLİKDÜZÜ Belediyesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Alın terinizin hakkını aldığınız, çalışırken mutlu olduğunuz, bu mutluluğu evinize taşıdığınız bir ülkede, emeğin ve işçinin bayramı kutlansın, hepinize mutlu günler diliyorum.” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Beylikdüzü Belediyesi Ana Bina önünde düzenlenen törenle kutlandı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ayrıca tüm personele karanfil dağıtıldı. Yapılan törene Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere DİSK-Genel İş Sendikası 2 No'lu Şubesi Başkanı Adil Çiftçi, KESK’e bağlı TÜM BEL-SEN İstanbul 1 NO‘lu Şube Başkanı Kadri Kılıcı, belediye yönetimi, meclis üyeleri ve personel katıldı. 

"1 MAYIS YAŞAMIN KENDİSİ"

Programda yerini alan TÜM BEL-SEN İstanbul 1 No‘lu Şube Başkanı Kadri Kılıcı, “1 Mayıs yaşamın kendisi. Emeğin ve alın terinin hakları için başlayan mücadele sürmeye devam ediyor. 1977’de Taksim’de yitirdiklerimizi, şehitlerimizi anıyoruz. Pazartesi 1 Mayıs’ta Bakırköy’de olacağız. İnsanca yaşam koşulları için kendimizi ifade edeceğiz.” dedi.

“1 MAYIS’TA ADALET DİYE HAYKIRACAĞIZ”

DİSK-Genel İş Sendikası 2 No'lu Şubesi Başkanı Adil Çiftçi, “Bizim 1 Mayıs özlemimiz hiç bitmeyecek. Biz Taksim’i özlem ve işçi hakları ile anacağız. Orası işçinin mabedi. 1 Mayıs’ta Bakırköy’de demokrasiyi, emeği, demokrat bir memlekette yaşama özlemini haykıracağız. Adalet, barış diyeceğiz. Emeğin karşılığı olan taşerona tam kadro diyeceğiz. Kıdem tazminatının gasp edilmesine hayır diyeceğiz. Biz kamudan emekli olmak istiyoruz. Bireysel emekliliği istemiyoruz. 11 milyon emeklinin hakkını haykıracağız.” diye konuştu.

“SENDİKALARIN ÇOK ÖNEMLİ VAZİFELERİ VAR”

Herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İşçi, emek ve iş gücü kutsal tarifler. Çünkü emek olmadan iş olmaz. Tepeden tırnağa Türkiye’nin her noktasında mutluluk istiyorsak, emeğin ya da çalışan iş gücünün mutluluğu mühimdir. Bunun aileye yansıması çok önemlidir.” dedi. Sendikaların çok önemli vazifeleri olduğunu ifade eden İmamoğlu, bu kurumların ancak insanların haklarını arayabileceği merciler olması halinde huzurlu kalabileceklerini söyledi. İmamoğlu, “Sendikaların daha fazla emeğe ve çalışana ulaşmasını sağlamak için yolları açmak gerekiyor. Bu tür kavramlara önem veren kurum olma mecburiyetimiz var. Tüm emekçi kardeşlerimizin bu güzel bayramını kutluyorum.” ifadelerinde bulundu.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 1 Mayıs Beylikdüzü’nde kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1 Mayıs Beylikdüzü’nde kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı