MALATYA HABERLERİ

1 Mart’ta “Bağımlılığa Hayır” Yürüyüşü Gerçekleştirilecek

IHA
24.02.2015 - 13:50Son Güncelleme :

1 MART’TA “BAĞIMLILIĞA HAYIR” YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

IHA

Kısa süre önce kurulan Bağımlılıkla Mücadele Platformu(BAM), 1 Mart Pazar günü, “Bağımlılığa Hayır” yürüyüşü düzenliyor.
Etkinlik ile ilgili Meşale Derneği’nde basın toplantısı düzenleyen BAM yöneticileri, kuruluşları ve düzenleyecekleri etkinlik hakkında bilgiler verdi. Platform adına konuşan Ahmet Kırma, “Malatya’da eğitim, kültür, sosyal ve yardımlaşma alanlarında aktif olarak faaliyet gösteren ABİGENÇ, Anka Psikiyatri, Ensar Vakfı, Hayat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TİMAV, Meşale Derneği öncülüğünde kısa adı BAM olan Bağımlılıkla Mücadele Platformu 4 Ocak 2015 tarihinde kuruldu. Bağımlılıkla Mücadele Platformu Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve 70 farklı STK tarafından destekleniyor. Bağımlılıkla Mücadele Platformu, çocuklarımızı başta madde bağımlılığı olmak üzere, onları tüketen her türlü bağımlılığa karşı mücadeleyi amaçlamaktadır. Amacımız çocuklarımızın zehir tacirleri tarafından, insanlığı tükenişe götüren alışkanlıklara sürüklenmesine mani olmaktır” dedi.
Son dönemlerde giderek artış gösteren esrar kullanımına dikkat çeken Kırmaz şunları söyledi:
“Özellikle okul önlerini abluka alan, kendi sermayeleri için gençlerimizi hedef tahtası yapan, aslında kendi nesillerinin de geleceğini karartan çevrelere karşı, insanlık adına, insanca duruş sergilemek gerekiyor. Çocuklarımızın sahipsiz olmadığını duyurmak, ocaklara ateş düşürmek isteyen kirli senaryolara ‘hayır’ diyecek bir ses çıkarmak gerekiyor. Çocuklarımız zehir tacirlerinin insafsız ellerine terk edilmemelidir. Onları çeşitli bağımlılıklarla esir alacak kirli tezgahlara ‘dur’ denilmelidir. Ülkemizin geleceğine kastetmek isteyen, kazanmak istedikleri kirli parayla, gençlerimizi tüketmek isteyen her kim varsa, ‘gidişiniz yanlış ve tehlikelidir, o yoldan dönün’ diye haykırmalıyız. Bunu hep birlikte yapmalıyız, kimse bu konuya bigane kalmamalıdır.”
Madde bağımlılığa karşı farkındalık oluşturma adına 1 Mart 2015 tarihinde Pazar günü saat 13.00’de “Bağımlılığa Hayır” yürüyüşü düzenleyeceklerini belirten Kırmaz, "Bu etkinliğin ardından BAM olarak, bağımlılıkla ilgili tüm paydaşlarımızın katılacağı çalıştay düzenleme, toplumumuzdaki madde bağımlısı bireyler tespit edilerek bu kişilere yönelik ‘bireysel tedavi planları’ oluşturma, bağımlı bireylerin topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapma, bağımlı bireylerin tedavilerinin yapılacağı rehabilitasyon merkezleri oluşturma etkinlikleri düzenleyeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden 1 Mart’ta “Bağımlılığa Hayır” Yürüyüşü Gerçekleştirilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1 Mart’ta “Bağımlılığa Hayır” Yürüyüşü Gerçekleştirilecek haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:06
 • Guneş
  05:35
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı