« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1.Lig'e son yolcu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İkinci Lig Yükselme Grubu'ndan üç takım ile klasman grubu liderlerinin katılacağı Birinci Lig'e terfi maçları bugün Antalya'da başlıyor.

İlk maç 18.00'de

2000-2001 sezonunda Birinci Lig'de mücadele edecek üçüncü takımın belli olacağı İkinci Lig Terfi maçları bugün Antalya'da başlıyor. Antalya Atatürk Stadı'nda bugün iki karşılaşma oynanacak. Saat 18.00'de başlayacak ilk maçta Aydınspor ile K.Karabük karşı karşıya gelecek, hakem Ali Aydın.

Kazanan tur atlayacak

Günün ikinci maçı saat 20.30'da Gaziantep BŞ ile Ç.Rize arasında. Bu maçı da hakem Ali Ulusoy yönetecek. Eleme usulü oynanacak maçlarda kazanan takımlar bir üst tura çıkacak. Maçların normal süreleri berabere biterse uzatmaya geçilecek, sonuç değişmezse kazanan penaltılarla belirlenecek.

Elemeyle gelen

TUTUNAMIYOR

BUGÜNKÜ statüsü 1994-95 sezonundan bu yana uygulanan Birinci Lig'e yükselme maçlarında, terfi grubundan gelen takımlar kalıcı olamıyor. Son beş sezonda terfi maçlarını kazanıp Birinci Lig'e yükselen takımların tamamı, geldikleri sezon küme düşerek İkinci Lig'e geri döndüler. Son olarak, terfi maçlarından Birinci Lig'e çıkan Göztepe, bu sezon başarılı olamadı ve İkinci Lig'e düştü. Play-off Grubu'nu birinci ve ikinci sırada bitiren takımlar arasında İstanbulspor, Erzurumspor ve Adanaspor Birinci Lig'de kalıcı olmayı başardılar. <ı>Güney BARIŞ

Maçlar TRT 1'de

Terfi Grubu'nda diğer iki maç yarın oynanacak. Yarın BŞ Ankara-K.Konya ve Diyarbakır-Ağrı maçları oynanacak. Bugün ve yarın oynayacak maçların galipleri 29 Mayıs Pazartesi günü karşı karşıya gelecek. Final maçı ise Çarşamba günü. Karşılaşmaların tamamı TRT 1'den canlı yayınlanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz