« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1 imzayla 2 kuş vuracak

Galatasaray, Hollandalı’ya 11 ayda 2 kez kontrat sözü verip tutamadı. Menajer Guido Albers hem mukavele uzatılması, hem de 1.3 milyon Euro’luk farkın tekrar ödenmesi için çabalıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FELIPE Melo ile yapılan 3 yıllık yeni kontratın ardından Wesley Sneijder’ın menajeri Guido Albers dahil herkes, Hollandalı futbolcuyla yeniden masaya oturulmasını beklemeye başladı. Galatasaray taraftarı sosyal medyada kampanya başlatırken, menajer Albers da, Felipe Melo’yla imzaların atılmasının akabinde neredeyse her gün Sneijder ve kontratıyla ilgili yeni demeç vermeye başladı.

YILLIK ÜCRETİ DÜŞECEK

2013’ün ocak ayında Galatasaray Kulübü’ne imza atan Wesley Sneijder’a her yıl 1.3 milyon Euro’dan ödenen imza parası bu sene bitiyor. Yılda 4.5 milyon Euro kazanan Hollandalı, yeni kontrat yapılmadığı takdirde 3.2 milyon Euro’ya oynayacak. Menajer Guido Albers, şimdilerde hem yeni sözleşme, hem de ücret farkı olmaması için çaba harcıyor.

KİM SÖZ VERDİYSE GÖREVDEN GİTTİ

SNEIJDER’a Eylül 2014’de Galatasaray Kulübü eski Başkanı Ünal Aysal yeni kontrat sözü verdi. Sözleşme detayları dahi hazırlanıp görüşüldü. Ancak sarı kırmızılı yönetim, Sneijder ile masaya oturmadı. Olağanüstü Genel Kurul ve Aysal’ın gitmesi ile Sneijder’ın sözleşmesi güme gitti.

ALBAYRAK DA “İMZALARIZ” DEDİ AMA...

Ocak 2015’te ise bu kez Juventus, G.Saray’ın kapısını çaldı. Abdurrahim Albayrak, İtalyanlar’a ‘hayır’ dedi ve yeni sözleşme isteyen Sneijder ile menajerine, “Geçici yönetimiz. Şampiyon olalım. 9’u 5 geçe imzaları atalım” diyerek mayısa randevu verdi. Fakat Albayrak sürpriz şekilde yeni yönetimde yer almadı ve 2. söz de tutulamadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz