İZMİR HABERLERİ

1 Eylül Barış Gününde CHP Ödemiş’ten Mesaj

IHA
01.09.2015 - 13:41Son Güncelleme : 01.09.2015 - 13:42

CHP ÖDEMİŞ İLÇE BAŞKANI NAZAN DÖNMEZ

IHA

CHP Ödemiş ilçe Başkanı Nazan Dönmez, herkese insan hakları, demokrasi ve hukukun evrensel ilkeleri ışığında barış için mücadele görevi düştüğünü söyleyerek, haksızlığın kimden geldiğine bakmadan zulme karşı durulması gerektiğini belirtti.
1 Eylül Dünya Barış günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez basın açıklaması yaptı. Dünyada ve Türkiye’de her geçen gün acının arttığı bir iklim yaşandığını belirten Başkan Nazan Dönmez “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünü hatırlarak, "Coğrafyamızda her geçen gün şiddetin, çatışmaların ve acının arttığı bir iklim yaşanıyor. Ülkemizde yaşanan kimi olaylarda barış adına sınıfta kaldığımız bir yılı da geride bırakırken, emperyal güçlerin hedeflerine ulaşmak için başını çektiği savaş kışkırtıcılığının zirve yaptığı Ortadoğu’da, kanlı bir savaşa her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. “Savaş istiyoruz” demeden, "bölgeye demokrasi götürme” söylemleri ve halkı savaşın gerekliliğine inandırmak için yürütülen algı yönetimi, bizi ve dünyayı yeni savaşların, çatışmaların ve gerilimlerin ortasına doğru itmektedir. Demokrasi, insan hakları ve adalete ilişkin sorunların artarak devam ettiği, yürütülen dış politikanın "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" söylemiyle her şeye rağmen barış demek, her zamankinden daha kıymetlidir" diye konuştu.
Herkese insan hakları, demokrasi ve hukukun evrensel ilkeleri ışığında barış için mücadele görevi düştüğünü söyleyen Dönmez şöyle devam etti: "Bunun içinde ön yargılardan kurtulunması, haksızlığın kimden geldiğine bakmadan zulme karşı durulması gerekiyor. Tüm bu düşüncelerle, adil ve kalıcı bir barış ortamının oluşturulabilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için başta düşman savaş hukukunu uygulamaya koyanları sağduyulu davranmaya ve herkesi barış etrafında bir ve birlik olmaya davet ediyoruz. Barışçıl her tür talebe karşı barışçıl tepkiler gösterilmesi umuduyla, savaşsız ve barış içerisinde yaşayan bir dünya dileyerek 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 1 Eylül Barış Gününde CHP Ödemiş’ten Mesaj hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1 Eylül Barış Gününde CHP Ödemiş’ten Mesaj haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı