« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1,5 yılda gelen başarı

Türkiye'ye bugün sona erecek 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (UNIVERSİADE Erzurum-2011), Ukrayna asıllı partneri Alisa Agafonova ile artistik patinaj buz dansı serbest dans kategorisinde gümüş madalya kazandıran Alper Uçar'ın annesi Ümit Uçar, oğlunun çok çalışıp koyduğu hedefe ulaştığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu'nda Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapan Ümit Uçar,  duygularını “Oğlumla onur duydum, gurur duydum” sözleriyle dile getirdi.

-1,5 YILDA GELEN BAŞARI

Oğlunun elde ettiği başarının çok önemli olduğunu vurgulayan Uçar, “Bu spora çok küçük yaşlarda başlanılır. Alper de öyle yaptı. Ama 24 yaşından sonra branş değiştirerek Erzurum'daki 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda yarıştı. Bir buçuk yıllık yoğun çalışma temposuyla hazırlandı ve Alisa ile birlikte başarılı bir performans sergileyip önemli bir başarıya imza attılar” dedi.

Alper'in hedefini küçük yaşlarda koyduğunu ve bu yolda ilerlediğini kaydeden anne Ümit Uçar, başarı öyküsünü anlatırken, “Çok zor bir yoldu. İnanılmaz derecede sabırlı davrandı. Bu spora hayatını verdi. Çok çalışıp koyduğu hedefe ulaştı. Bugün bize 'Yeniden başlar mısınız?' diye sorsalar 'Hayır' derim. Alisa ile başarılı bir ikili oldular. Elde edilen derecede Rus çalıştırıcı Natalia Dubova'nın katkısı büyüktür” ifadesini kullandı.

-YENİ HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI

Alper Uçar-Alisa Agafonova çiftinin yeni hedefini “Rusya'da yapılacak Dünya Şampiyonası” olarak açıklayan Uçar, başarılı sporcuların öncelikle elemeleri geçmek, ardından iyi bir sonuç elde etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz