« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1,5 yıl çadırda yaşadım

Trabzonspor'un ligden düşürülen Ankaraspor'dan kadrosuna kattığı Ömer Aysan Barış, Gölcük'te yaşadığı depremde çok sayıda yakınını kaybettiğini belirterek, depremin ardından 1,5 yıl çadırda yaşayarak antrenmanlara gittiğini ve futboldan kazandığı ilk parayla da ailesine ev aldığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ömer Aysan Barış, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısında yayımlanan röportajında, 1999 yılındaki deprem felaketinde yaşadıklarını, Trabzonspor'a transferini ve hedeflerini anlattı.

Gölcüklü olan Ömer Aysan Barış, Kocaelispor PAF takımında forma giydiği yıllara depremin rastladığını ifade ederek, “Depremin merkezi evimizin 300 metre yakınındaydı. Depremi en yakından yaşayanlardan biriydik. Çok sayıda kaybettiğimiz yakınımız oldu. 1,5 yıl çadırda yaşadık. Çadırda yaşayıp idmanlara gidip geliyordum. Daha sonra Allah'a şükür ki futboldan kazandığım ilk parayla aileme ev aldım” dedi.
Deprem anında ailesiyle birlikte evde bulunduğunu anlatan Ömer Aysan Barış, “Yandaki apartman devrilmiş, bizim apartmanın yan kolonlarını kırmıştı. Bu nedenle bizim bina da yan yatmıştı. Ancak bizim oturduğumuz binada can kaybı yaşanmamıştı. Biz çok şükür sağlam çıkabilmiştik o toz bulutunun içinden... Neredeyse üç evden ikisi yıkılmıştı. Her yer yaralılarla doluydu. İlk bir ay 50–60 aileyle birlikte halı sahada yattık. Daha sonra çadırda yaşadık. Kışı oldukça zor atlatmıştık. Allah kimseye böyle felaket yaşatmasın” diye konuştu.

-“TRABZON'A ALIŞMAYA ÇALIŞIYORUM”-

Trabzonspor'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Ömer Aysan, şöyle devam etti:

“Burada olmanın gururunu yaşıyorum. Sorumluluklarımın da bilincindeyim. Şu an gidip hangi çocuğa sorsanız, 'Hangi takımda oynamak istersiniz' diye dört büyük takımın birinin ismini söyler. Trabzon'da Trabzonspor'dan başkasını demezler gerçi... Ben de büyük takımda oynama hedefiyle futbola başladım. Buraya transfer olmakla hedefime bir adım atmış oldum. Geldiğim günden bu yana çok sıcak bir ortamla karşılaştım. Zaten Egemen benim eski takım kaptanım. Ancak, ne kadar profesyonel olursanız olun, bir uyum dönemi oluyor. Alışmaya çalışıyorum. Sadece idman eksiğim var ve bunun için de ekstra idmanlar yapıyorum.”

-“PUAN FARKINI KAPATABİLİRİZ”-

Trabzonspor'un kadrosunda bireysel olarak kaliteli futbolcuların yer aldığını kaydeden Ömer Aysan,”Şampiyonluk yarışında üst sıralarda değiliz belki, ancak 3 puanlı sistemde tırmanmak kolay. Üst üste birkaç maç kazanmamız halinde şampiyonluğu seslendirmek zor olmaz. Mücadele etmemiz gerek. İlk üçün içine kendimizi atabilirsek orada tutunmamız ve başa güreşmemiz daha kolay olur” diye konuştu.
Büyük takımda oynayan oyuncuların milli takıma gitmelerinin daha kolay olduğunu ifade eden Ömer Aysan Barış, şunları söyledi:

“Ufak da olsa kapı aralanmış oluyor. Takımınızda gösterdiğiniz performans bu kapıdan içeriye girmenizi sağlıyor. Ceyhun, Gökhan ve Selçuk gidiyor. Neden bu sayı 5-6'ya çıkmasın. Bu durum takım performansıyla da alakalı. Her futbolcu gibi ben de Milli Takım formasını giymek istiyorum. Yaşım henüz 27. 2,5 yıllık sözleşme imzaladım. Öncelikle burada başarılı olarak kupa kaldırmak istiyorum. Şu ana kadar iki kupa kaldırdım. Daha fazlasını Trabzonspor'da yaşamayı hedefliyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler