Gündem Haberleri

GÜNDEM

  1.5 saat Uludere zirvesi

  Ümit ÇETİN / ANKARA
  03 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ocak 2012 - 07:05

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’le 1.5 ay sonra bir araya gelerek, Uludere’de 35 kişinin hayatını kaybettiği olayı görüştü.

  Haftalık olağan görüşme çerçevesinde yapılan toplantı 1.5 saat sürdü. En son 16 Kasım’da bir araya gelen Erdoğan ve Özel, Uludere olayından sonra 4 kez telefonda görüş alışverişinde bulunmuştu.

  45 dakika rötar

  Erdoğan’ın İstanbul’dan gelişi gecikince 13.00’de yapılması planlanan görüşme 45 dakikalık rötarla başladı. Görüşmede Genelkurmay Başkanlığı’nın Uludere’de yaşanan olaya ilişkin yaptığı idari soruşturmadan gelen ilk bilgiler Erdoğan’a iletildi. Özel, olayın gelişimini tüm detaylarıyla aktarırken, Erdoğan’ın “4 saatlik görüntü var, arkadaşlarımız inceliyor” dediği görüntülerdeki detayları da paylaştı. Erdoğan da MİT’in Genelkurmay’ı yanlış yönlendirdiği yönündeki haberlerle ilgili rahatsızlığını Özel’e iletti. Genelkurmay Başkanı Özel, görüşmede Erdoğan’a terörle mücadelede yapılan ancak Uludere olayının gölgesinde kalan başarılı operasyonlarla ilgili de bilgi verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı