GeriSpor '1+1 diyorlar ama umudumuz var'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'1+1 diyorlar ama umudumuz var'

'1+1 diyorlar ama umudumuz var'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA duruşmasında yaşananları anlattı.

G.SARAY Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA ile yaptıkları toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılılar, Finansal Fair Play kriterleri konusunda yaşanan problemler nedeniyle UEFA’ya sözlü savunma yaptı. Başkan Özbek’in açıklamaları ise şöyle oldu...

UEFA’ya karşı sözlü savunmamızı verdik. Hakimler Kurulu ile karşılıklı olarak bir araya geldik. Bize sorular sordular. Kendilerine verdiğimiz cevapların tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Her iki taraf da toplantı sonucunda birbirini gayet iyi şekilde anladı.

1 HAFTA İÇİNDE KARAR AÇIKLANABİLİR
BİZE öngörülen tavsiye kararı 1+1 yıl Avrupa’dan men cezası. Bu, UEFA’nın verebileceği en ağır ceza. Ama şu ana kadar verilmiş ceza yok. 1 hafta içinde kararın açıklanacağını tahmin ediyoruz. Ceza almayacağımız konusunda umudumuz var. Kendimizi çok iyi anlattık. Bugüne kadar yaptıklarımızı, yapmaya çalıştıklarımızı ve yapacaklarımızı gösterip anlattık. Şimdi cevap bekliyoruz.

Yeni bir yönetim olduğumuzu anlattık, bunu düzelteceğimizi anlattık. En önemli şey buranın iki ayaklı olduğunun farkına varmak gerek. Hakimler Kurulu’nun vereceği cevap kesin bir cevap değil. CAS’a başvurma hakkımız da var. İstemediğimiz, beklemediğimiz sonuç çıkarsa CAS’a başvuracağız.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle